Новини

Результати онлайн-опитування «Довіра до поліції – серпень 2016»

27 Серпня 2016

Дослідницький центр SPHERA, на замовлення Української асоціації власників зброї, провів експрес онлайн-опитування, яке присвячене довірі до поліції та оцінкам подій за її участі у Кривому Озері, що призвели до загибелі місцевого мешканця.

Опитування тривало 25-27 серпня. Загалом у ньому взяли участь 2100 респондентів.

Головна мета даного опитування – дослідити ставлення українських громадян стосовно того, якими були основні причини цих подій – чи можна вважати їх випадковістю, яка може статися у будь-якій країні світу, або це системне явище, що свідчить про провал справжнього реформування правоохоронних органів.

Рівень довіри до поліції. Серпень 2016
Рівень довіри до поліції. Серпень 2016

Отримані дані підтвердили тенденцію, яка склалася за роки Незалежності: опитані схильні більше не довіряти правоохоронцям, аніж навпаки. Третина респондентів все ж висловили в тій чи іншій мірі довіру поліції, що помітно перевищує довіру населення країни в цілому до міліції. Тим не менш, кількість опитаних, які нині не довіряють поліції, перевищує кількість тих, хто їй довіряє, у два рази.

Вплив подій у Кривому Озері на довіру до поліції
Вплив подій у Кривому Озері на довіру до поліції

Абсолютна більшість респондентів заявляє, що події у Кривому Озері, які призвели до трагічного наслідку, вплинуть на рівень їхньої довіри до поліції – вона так чи інакше знизиться.

Причини подій у Кривому Озері
Причини подій у Кривому Озері

Більше половини опитаних вважають основною причиною трагічних подій у Кривому Озері загальний провал реформи МВС, яка проводиться нинішнім його керівництвом. Кожен п’ятий такою причиною вважає провал реформи МВС в окремих областях, а не в цілому по країні. Лише невелика кількість респондентів називають те, що сталося, ексцесом виконавця і випадковістю.

Чим завершиться розслідування подій у Кривому Озері
Чим завершиться розслідування подій у Кривому Озері

Ставлення опитаних щодо того, якими будуть наслідки подій у Кривому Озері для поліцейських, котрі брали в них участь, розділилися. Половина з них вважає, що, навіть за умов доведення вини поліцейських у загибелі місцевого мешканця, вони отримають незначні вироки або ж, що жоден з поліцейських взагалі не буде притягнутий до відповідальності.

Натомість чверть впевнена, що буде проведене закрите розслідування і покарання отримають лише безпосередні учасники трагічних подій.

У повністю відкрите розслідування вірить невелика частина респондентів.

У цій статті: