Новини

Закон “Про зброю”. Останні новини

18 Вересня 2020

Шановне товариство, хочемо проінформувати вас про ситуацію, яка склалася навколо роботи Робочої групи Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності з розробки та напрацювання проекту Закону про обіг цивільної зброї та бойових припасів до неї.

Цього тижня членів робочої групи, зокрема і представників УАВЗ, заблокували у месенджері, в якому з огляду на карантинні умови відбувається спілкування учасників групи.

Вже наступного дня ми отримали чергову “робочу версію” підготовлену вочевидь працівниками Комітету.

Для загального розуміння концепції цієї “версії” наведемо лише декілька норм запропонованих без узгодження з членами робочої групи:

Стаття 8. Заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї
…….
10) револьвери (крім револьверів газових)
…….
18) тепловізійні приціли та приціли нічного бачення.

Стаття 12. Держатель Єдиного державного реєстру цивільної зброї
1. Держателем Реєстру є Міністерство внутрішніх справ України.

Стаття 15. Право власності на цивільну вогнепальну зброю та бойові припаси
…….
2. Обмеження щодо місткості від’ємних та невід’ємних магазинів цивільної зброї та/або використання додаткового обладнання встановлюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Стаття 18. Умови отримання фізичними особами Посвідчення власника зброї та категорії зброї
…….
2. Право на отримання категорії зброї С (короткоствольна нарізна вогнепальна зброя) мають громадяни України, які досягли 28-річного віку та не менш, як п’ять років мають у законному користуванні цивільну вогнепальну зброю або не менш, як п’ять років мають іншу категорію зброї, відповідають вимогам, зазначеним у частині другій цієї статті та щодо яких відсутні відомості в Реєстрі про їх притягнення  два та більше разів до адміністративної відповідальності за статтею 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Стаття 31. Носіння та транспортування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів

1. Носіння цивільної вогнепальної зброї забороняється, окрім випадків, передбачених законами України.

2. Носіння цивільної зброї дозволяється: під час здійснення полювання в мисливських угіддях; заняття стрільбою чи на спортивних заходах у межах стрілецьких тирів та стрільбищ; у межах місця постійного зберігання зброї власником цієї зброї. Носіння цивільної вогнепальної зброї, що перебуває у спеціальному обігу, здійснюється у встановленому законодавством порядку.

3. Власники цивільної вогнепальної зброї мають право транспортувати її до місць постійного зберігання зброї, проведення полювання, спортивних заходів чи заняття стрільбою, до органів, що здійснюють періодичний огляд технічного стану та контрольний відстріл зброї, до органів Національної поліції, до магазинів з продажу зброї та до майстерень з її ремонту. Транспортування зброї та бойових припасів до неї повинно здійснюватися у спеціально призначених для цього засобах (чохол, кейс, тощо) у спосіб, що забезпечує безпеку власнику та оточуючим, їх надійне зберігання та унеможливлює безперешкодний доступ до них сторонніх осіб. Транспортування однією фізичною особою більш ніж десяти одиниць цивільної вогнепальної зброї заборонено.

Абсолютно очевидно, що така редакція законопроекту, яка повністю ігнорує всі зауваження представників УАВЗ могла з’явитися лише за згоди керівництва Комітету з питань правоохоронної діяльності.

В зв’язку з цим, на Голову Комітету народного депутата Монастирського Д. А. нами був направлений лист зі змістом якого, ви можете ознайомитись нижче.

Будемо тримати вас у курсі подій.

*****

Шановний Денисе Анатолійовичу.

На жаль вимушені повідомити, що діяльність Робочої групи Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності з розробки та напрацювання проекту Закону про обіг цивільної зброї та бойових припасів до неї фактично припинена.

Круглий стіл під егідою Комітету з питань правоохоронної діяльності, якого вимагали від Вас особисто числені представники галузі (навіть у режимі онлайн), не відбувся.

Квола комунікація між членами робочої групи, яка з огляду на карантинні обмеження була побудована за допомогою месенджерів, тепер взагалі заблокована.

Розробка вкрай важливого для країни законопроекту перетворилася на незрозумілий процес, у якому члени робочої групи лише отримують “нові редакції” проекту закону, підготовлені незрозуміло ким. Ці редакції взагалі не враховують зауважень фахівців і дедалі стають все гірше.

Остання запропонована комітетом версія законопроекту не просто не витримує жодної критики, а є жалюгідною пародією на Проект “Закону про зброю” (№1222), який був підготовлений багатьма експертами-професіоналами, зокрема представниками Української асоціації власників зброї.

На нашу думку, така редакція є неприпустимою, адже вона суттєво погіршує поточний стан  власників зброї, не вирішує гостре питання збройного самозахисту, жодним чином не передбачає боротьбу з незаконним обігом зброї та створює підґрунтя для цементування корупційних схем, які сьогодні функціонують у сфері обігу цивільної зброї серед населення.

Хочемо нагадати Вам, що Ви особисто, керівник робочої групи Олександр Дануца та більшість членів Комітету з питань правоохоронної діяльності є депутатами від партії “Слуга народу”, яка йшла на вибори з передвиборчою обіцянкою “законодавчо врегулювати обіг зброї”.

Громадяни України ДВІЧІ зібрали необхідну кількість голосів під відповідними Петиціями. Це беззаперечний факт волевиявлення громадян, які потребують законного права на збройний самозахист.

Тому цілком очевидно, що суспільство очікувало від вашої політичної сили цивілізованого та ефективного врегулювання питання обігу зброї саме в інтересах суспільства, натомість ми констатуємо просування максимального обмеження прав громадян на збройний захист заради безпідставних забаганок МВС.

Хочемо проінформувати Вас, що реєстрація законопроекту в останній запропонованій редакції, в якій не враховані зауваження співавторів Законопроекту “Про зброю” (№1222) є неприпустимою, адже в такому вигляді він просто шкодить суспільству, з чим суспільство миритися не буде.

Наполегливо просимо Вас терміново  відновити нормальний процес функціонування Робочої групи, призначити день та час проведення круглого столу з фахівцями галузі та провести ревізію всіх запропонованих зауважень та правок.

У протилежному випадку, якщо зауваження співавторів законопроекту “Про зброю” (№1222), фахівців галузі, представників зброярської спільноти та громадськості не будуть враховані в остаточній редакції— ми будемо змушені залишити цей псевдозаконотворчий процес та максимально широко інформувати суспільство, зокрема зброярську спільноту, про справжнє ставлення окремих політичних сил до їх конституційного права на збройний захист. 

З повагою,
Голова наглядової ради
“Української асоціації власників зброї”                            Георгій Учайкін

Стати членом УАВЗ