Новини

Після гучних скандалів Аваков вчергове підтвердив, що облік нагородної зброї в МВС не ведеться

20 Жовтня 2017
Арсен Аваков

Програвши усі можливі судові інстанції Міністерство внутрішніх справ України вже не може надавати дані про кількість одиниць нагородної вогнепальної зброї, яку постійно вручає міністр Арсен Аваков військовослужбовцям і цивільним особам, оскільки облік таких нагороджень більше не ведеться.

Про це йдеться у відповіді МВС на інформаційний запит журналістів.

«У Міністерстві внутрішніх справ України ведення обліку нагороджених осіб, в тому числі за різними категоріями, не лише «Вогнепальною зброєю», а якими-небудь іншими відзнаками ні якими нормативно-правовими актами не передбачено», – йдеться у відповіді.

Відповідь МВС за запит

Відповідь МВС за запит

При цьому, директор департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності все ж таки повідомила, що у 2016 році було видано 392 наказу про нагородження вогнепальною зброєю, відмовившись при цьому назвати цифри за 2017 рік.

Нагадуємо, що ще в 2015 році на запит Української асоціації власників зброї міністерство вже надавало відповідь про те, що ведення обліку осіб, нагороджених відзнакою МВС України “Вогнепальна зброя”, не передбачено.

Відповідь першого заступника директора Департаменту М.І. Громика

Відповідь першого заступника директора Департаменту М.І. Громика

Раніше статистику вручення «нагородних» пістолетів, автоматів і кулеметів, яка, виходить, велася у МВС, публікував у соціальній мережі Facebook сам Арсен Аваков. За його словами, за 2014-2016 роки він власноруч вручив 1 322 «ствола», лише близько 100 з яких дісталися цивільним особам.

За підрахунками журналістів, швидкість роздачі зброї міністром склала 32 «ствола» на місяць.

Однак дані Авакова не збігаються із даними засобів масової інформації, яким вдалося роздобути частину інформації з його «нагородних списків». Лише близько 15% з ідентифікованих нагороджених осіб виявилися військовослужбовцями, решта – цивільними особами з бізнесу, політики чи просто з оточення самого Авакова.

В пригоді із народним депутатом від «Народного фронту» Сергієм Пашинським з’ясувалося, що він стріляв у В’ячеслава Хімікуса зі зброї, подарованої йому міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Для роздачі нагородної зброї цивільним особам Аваков навіть викреслив з нормативних документів міністерства норми закону, базового для МВС.

Водночас у МВС тривалий час відмовляються надавати списки нагороджених, навіть після програних ними судів усіх інстанцій, які визнали інформацію про нагородження публічною. Протягом 2015-2017 років журналісти намагаються через суд домогтися опублікування переліку нагороджених іменною зброєю осіб у 2014-2016 роках. Були виграні суди першої, апеляційної та вищої інстанціях, але МВС так і не виконала рішення суду належним чином.

Варто зауважити, що нагородна зброя є державною власністю. Відмова надавати інформацію про розпорядження держвласністю (хто є її кінцевим вигодонабувачем) є грубим порушенням норм Закону «Про доступ до публічної інформації».

Також суд зобов’язав Генеральну прокуратуру України зареєструвати кримінальне провадження щодо фактів видачі Аваковим нагородної зброї.

У цій статті: