Публікації

Національна поліція – за ваші гроші охороняємо закон, якого немає

03 Травня 2017

Уявіть, що у вас з рахунку зняли кошти за послуги охорони заміського будинку, але жодної охорони ви не відчули. Не те, що послуга неякісна, просто у вас поки немає ні земельної ділянки, ні будинку, ну і договір з охорони неіснуючого об’єкту ви не могли підписувати.

Приблизно те саме відбувається, коли Національна поліція витрачає від сотень мільйонів до мільярдів гривень спільних коштів на боротьбу з незаконним обігом зброї.

Постійно чуємо, що коштів для якісного виконання всіх завдань Національною поліцією критично не вистачає, саме тому Національна поліція визначає ті пріоритети, на які буде витрачено такий обмежений бюджет (близько 17 млрд. грн. на 2017 рік).

Отже, на 2017 рік Національна поліція пріоритетно буде займатися наступним:

  1. підвищення ефективності розкриття та розслідування кримінальних правопорушень корисливо-насильницької спрямованості, у першу чергу розбійних нападів, крадіжок, пограбувань та незаконних заволодінь транспортними засобами; 
  2. протидія незаконному обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин; 
  3. надання якісних поліцейських послуг у сфері забезпечення публічної безпеки і порядку з метою зниження рівня вуличної злочинності, зменшення аварійності дорожнього руху; 
  4. протидія організованій злочинності; 
  5. протидія кваліфікованим злочинам у сфері незаконного обігу наркотиків (у першу чергу збуту), виявлення та ліквідація каналів надходження їх в Україну, викриття та припинення функціонування нарколаболаторій;
  6. документування злочинної діяльності осіб, які вчиняють злочини у сфері торгівлі людьми; 
  7. формування професійного кадрового ядра Національної поліції України, здатного надавати якісний правоохоронний сервіс відповідно до вимог суспільства. 

Як відомо, проблема лише в тому, що немає закону, який проводить межу між законним і незаконним обігом, тому говорити про “незаконний обіг” неправильно, як неправильно тратити на боротьбу з цим гроші.

Це як платити за охорону неіснуючого будинку.

Звичайно ми відправили відповідне звернення до Національної поліції, бо не хочемо миритися з “імітацією бурхливої діяльності” за наші кошти.

Лист Голові НП Князєву С. М., стор. 1
Лист Голові НП Князєву С. М., стор. 1
Лист Голові НП Князєву С. М., стор. 2
Лист Голові НП Князєву С. М., стор. 2
Лист Голові НП Князєву С. М., стор. 3
Лист Голові НП Князєву С. М., стор. 3

Звичайно, тяжко достукатися до розуму керманичів Національної поліції та МВС вцілому, бо більшість з них або не розуміють змісту професії “правоохоронець“, або ніколи не мали ні відповідної освіти, ні досвіду.

Тільки загальний тиск активної спільноти громадян може змінити ситуацію: спочатку закон, потім відповідальність за його порушення, лише потім витрати коштів державного бюджет як на підготовку правоохоронців так і на боротьбу з порушниками такого закону.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»