Публікації

Національна Поліція визнала Дозвільну систему МВС незаконною. Документ

09 Лютого 2017

Попри те, що збочена традиція відповідей органів державної влади нагадує спілкування “глухого з німим”, ми все ж отримали неочікувану відповідь від Національної поліції на наш запит в КМУ щодо Постанови № 576 “Про затвердження положення про дозвільну систему”.

Історія питання пов’язана все з тією ж боротьбою за рівне право на збройний захист.

Так, минулого року було заявлено декілька позовів про скасування підзаконних актів у сфері обігу і використання вогнепальної зброї, які суперечать Конституції і замість закону регулюють правовий режим власності на зброю. Серед таких актів і Постанова КМУ № 576 “Про затвердження положення про дозвільну систему”.

Поки окружний адміністративний суд Києва заблокований бездіяльністю ВРУ, ми використовуємо позасудові способи скасування незаконної постанови. Так, наприкінці 2016 року від УАВЗ було надіслано черговий лист до КМУ з вимогою скасувати Постанову, яка суперечить Конституції та, щонайменше, трьом законам України.

Натомість відповідь отримали від Національної поліції.

Відповідь НПУ про незаконність дозвільної системи
Відповідь НПУ про незаконність дозвільної системи

З відповіді вбачається, що Національною поліцією “вживаються організаційні заходи з перегляду нормативних актів, що регламентують діяльність дозвільної системи з метою приведення їх до вимог законодавства”.

Зрозуміло, що приводити у відповідність до вимог чинного законодавства можна лише те, що суперечить такому законодавству, а отже на теперішній час є незаконним.

Так, хоч і бюрократичною мовою Національна поліція змушена була визнати те, про що ми кажемо весь час з моменту реєстрації у ВРУ проекту Закону “Про цивільну зброю та боєприпаси”. Вдячні Національній поліції за відвертість, лист буде долучено до матеріалів судової справи.

Сподіваємося, що заявлені позови про скасування нормативних актів, які замість закону регулюють правовий режим власності на зброю, нарешті будуть розглянуті найближчим часом, і в депутатів не буде жодних аргументів не приймати такий важливий закон.

P.S. Дякуємо всім за підтримку ініціативи боротьби за право на збройний захист і рівного права на володіння зброєю.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»