Події

Мисливський день 2012. Погляд ЗМІ

06 Серпня 2012
Мисливський день 2012

Відкриття сезону полювання на пернату дичину переноситься на кілька тижнів, але підготовка мисливців до виїздів на природу з метою вполювати здобич триває. У суботу, 4 серпня, відбувся присвячений цьому захід Української асоціації власників зброї – “Мисливський день 2012”.

Як мисливці готуються до мисливського сезону  

Мисливський день 2012
 Мисливський день 2012

Відкриття сезону полювання на пернату дичину переноситься на кілька тижнів, але підготовка мисливців до виїздів на природу з метою вполювати здобич триває.  У суботу, 4 серпня, відбувся присвячений цьому захід Української асоціації власників зброї – “Мисливський день 2012”.

До стрілецького комплексу “Бекас”, вхід на територію котрого цього дня був вільний, приїхали десятки членів Асоціації, гостей, їх родин та репортерів. Для працівників різноманітних ЗМІ, котрих радо вітав президент Асоціації Георгій Учайкін та адміністрація стрілецького комплексу, були створені всі умови для праці.

Культура поводження зі зброєю в Україні не надто, нажаль, поширена. Але серед досвідчених власників зброї таких проблем нема – багато з них мають не одну і не дві одиниці вогнепальної зброї. Але, звісно, знань багато не буває, тому для кожного відвідувача Мисливського дня було щось цікаве.

Особливо цікавим був майстер-клас з практичної стрільби, котрий проводив Сергій Львович, чемпіон України та президент Всеукраїнської  федерації прикладних стрілецьких видів спорту.  Відомий спеціаліст продемонстрував прийоми стрільби з мисливської гладкоствольної зброї та травматичної зброї, надавав консультації з володіння зброєю для самозахисту.

Як для чоловіків, так і для жінок ця інформація була вкрай корисною, оскільки особливих сподівань на захист з боку правоохоронних органів, як відомо, громадяни України не мають.

Безпосередньо ж для мисливців був корисним стенд, на якому можна було постріляти по мішенях, котрі моделювали політ птахів. І до самого вечора на цьому вогневому рубежі стояли бажаючі поцілити керамічну тарілочку з мисливських двостволок.  Крім того, на окремій точці можна було постріляти з пневматичної гвинтівки чи з рогатки.

Особливо цікаво це було для дітей та дівчат, котрим часто важкувато  втримати в руках справжню мисливську зброю. Для наочності стріляли по повітряним кулькам, і до вечора різнобарвних мішеней залишилось дуже мало.

Чи треба взагалі такі заходи? Відповідь, звісно, очевидна – так, треба. Зброя – одна з ознак вільної людини, чудовий інструмент для самозахисту та самоконтролю. Люди, що мають зброю, зазвичай значно відповідальніше ставляться до своїх обов”язків, більш дисципліновані, фізично та психологічно розвинені.

Безперечно, треба постійно тренуватись у володінні зброєю. Треба не забувати про стан рушниці чи пістолета, знати матеріальну частину. Але, повірте, ці невеличкі моменти цілком компенсуються задоволенням від стрільби та розумінням того, що тепер ви можете захистити себе ще якось, крім очікування на міліцію, котра хтозна коли приїде.

Украинский Бизнес Ресурс

Під Києвом 70 людей стріляли з мисливських рушниць  

Мисливський день 2012
 Мисливський день 2012

Суботнього ранку 4 серпня на відстані 9 км від Києва в напрямку Обухова – у стрілецькому клубі “Бекас” – відбувся “Мисливський день-2012”.

Подія передує літньо-осінньому мисливському сезону, що повинен розпочатися цього місяця.

– Ми вперше цей захід зробили відкритим, – розповів його організатор Георгій Учайкін. – На відміну від інших заходів, які ми проводимо, на цей запрошені всі, хто цікавиться нашою діяльністю чи просто зброєю. Ім’я Української асоціації власників зброї вже відоме. Тепер ми переходимо до другого рівня – поширювати свою діяльність серед широких верств населення.

В програмі – майстер-класи від майстрів спортингу – стрільба по тарілочках – та два майстер-класи від дуже професійних інструкторів із тактичного використання мисливських рушниць і травматичних пістолетів. Це перший раз відбуваються такі навчання для відкритого загалу.

Керівник Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін володіє даними, що на руках в українців близько 2 млн одиниць легальної вогнепальної зброї. Ще 3 млн – нелегально:

– І весь цей обсяг зброї не регулюється законодавством, бо в Україні немає закону про зброю. Це диво, що в 21 сторіччі європейська країна не має закону про зброю.

Побоювання, що популяризація стрілецької культури може збільшити кількість пов’язаних зі стрільбою нещасних випадків, він намагається розвіювати:

– Ті, хто володіють зброєю, пройшли підготовку і використовують її сумлінно. Я це питання відслідковую, і не чув повідомлень, аби хтось когось убив із зареєстрованої зброї. З такої не вбивають, тільки з нелегальної. Тому не можна до легальних власників ставитися як до маніяків. Аудиторія власників зброї – чемна й відповідальна.

Захід відвідала неповна сотня людей. Серед них був співак Тарас Петриненко, який є одним із найдавніших членів асоціації зброєвласників. На стрільбу музикант прийшов із мисливською рушницею за плечем та з травматичним пістолетом Макарова на поясі. Каже, що їздить із ним на гастролі. Вважає, що добро має бути озброєне:

– Українцям зброя потрібна, тому що українців ображають, а цього допускати не треба. Забрали в нас ядерну, то хай хоч таку залишать. Використовувати Бог милував. Я за те, щоб це нікому не знадоблялося. Брав не для того, щоб комусь погрожувати, мисливцем я теж не є, та взагалі я нікого не хочу вбивати за своєю природою, просто хочу почуватися захищеним у незахищеній країні.

Відвідувачів навчали, що таке точна швидкісна стрільба, швидка перезарядка та правильне пересування, вміння вести стрільбу в русі та з різних положень, тактика найраціональнішого використання часу для швидкого й точного ураження мішеней. Крім того, було показано револьвери під патрон Флобера, пересувні метеостанції, ліхтарі, ножі, колекції мисливського одягу та взуття.

Gazeta.ua

У цій статті: