Публікації

Міністр Аваков, даруючи зброю цивільним, порушує закон

31 Січня 2017
Юрист Української асоціації власників зброї Віталій Коломієць

Арсен Аваков або свідомо зловживає своїми посадовими обов’язками і владою, роздаючи зброю, або ж просто не розуміє суті своїх повноважень.

Таку думку висловив адвокат, юрист Української асоціації власників зброї Віталій Коломієць в прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Напередодні міністр внутрішніх справ України Арсеній Аваков оприлюднив список тих, кого він нагородив зброєю. За його інформацією, він відзначив 1322 осіб нагородною зброєю. Натомість експерт переконаний, що зброї роздавалося значно більше.

«Коли цифри відомств не збігаються, а також немає єдності інформації, яку подають правоохоронні органи, то складно повірити таким даним. Тому я підозрюю, що насправді незаконно було подаровано більше зброї, ніж говорить Арсен Аваков», – зазначив Віталій Коломієць.

Правозахисник наголошує, що в Україні необхідно спочатку прийняти відповідне законодавство про право використання зброї усіма громадянами, а вже потім роздавати цивільним зброю.

«Право на рівний самозахист і доступ до засобів самозахисту повинні бути гарантований усім громадянам України незалежно від волі й бажання окремих міністрів. Серед переліку, який надав Аваков, дійсно є достойні офіцери, військовослужбовці. Адже це логічно – нагороджувати військових подібними відзнаками. Однак, якщо він нагороджує цивільних і посадовців, які не мають до служби жодного відношення – то це подарунок, тобто, звичайна корупція у розумінні офіційних відношень», – пояснює юрист Української асоціації власників зброї Віталій Коломієць.

Відтак, Арсен Аваков або свідомо зловживає своїми посадовими обов’язками і владою, або ж просто не розуміє суті своїх повноважень.

«Міністерство та Аваков у своїх розпорядженнях про нагородну зброю посилаються на два закони. Це дисциплінарний статут Збройних сил України (ЗСУ) та дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України (ОВС). Зокрема, Статут ОВС дає право міністру нагороджувати виключно керівний склад МВС. Натомість статут ЗСУ дає право нагороджувати осіб, на яких поширюється дія Дисциплінарного статуту ЗСУ, а це Національна гвардія та Державна прикордонна служба України», – коментує юрист.

Тобто у кожному випадку, додає експерт, коли Арсен Аваков видавав зброю цивільним, він порушував закон. Зокрема, у справі із депутатом Сергієм Пашинським, який застосував вогнепальну зброю проти неозброєної людини, міністр Аваков має буди співвідповідачем по цьому правопорушенню, зазначив експерт.

У цій статті: