Новини

Міліцейські інструкції чи Закон: чим керуються продавці зброї в Україні?

22 Лютого 2016

Як ми раніше повідомляли, що готові підтримати будь-кого, хто заявить законну вимогу продавцям зброї продати її у відповідності до вимог Конституції та законів України.

І ось така нагода трапилася. 18-річний громадянин України, набувши повної цивільної дієздатності, вирішив першим ділом придбати собі засоби самозахисту. Щоб уникнути непорозумінь ми вирішили надати йому правову допомогу та скористатися публічною пропозицією укласти договір-купівлі продажу (ч.2, ст. 699 ЦК України).

Закономірно для себе, але незаконно, продавці відмовили споживачу в набутті права власності на річ, обіг якої не обмежений і не заборонений законом. Довелося залишити запис в в книзі скарг.

Очевидно, що це не проблема окремого продавця чи мережі. Всіх їх змушують жити за міліцейськими інструкціями. Що ж, не покладаємо рук, щоб визволити зброярських продавців від міліцейської залежності. Оскільки формально було відмовлено у зв’язку з відсутність дозволу на придбання, маємо привід оскаржити підзаконні акти, які вимагають такий дозвіл без відповідного закону.

П.с. відео створене на кошти фундаторів ініціативи з юридичної боротьби за законне право на зброю та права на самозахист.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»