Новини

“Друга поправка” до Конституції України

17 Березня 2015

Шановне товариство. 

Вже котрий тиждень поспіль доводиться чути гучні заяви народних депутатів від усіх фракцій стосовно майбутніх змін до Конституції України. Дозвольте і нам, українським власникам зброї, як відповідальній та патріотично налаштованій частині нашого суспільства висловити власну думку з цього питання. Мова піде про нашу, українську “Другу Поправку” до Конституції України.

А тепер трошки історії.

Ще наприкінці лютого 2014 року Українська асоціація власників зброї запропонувала Верховній Раді України ухвалити зміни до Конституції, які полягали в наступному:

1) доповнити статтю 17 частиною другою та третьою такого змісту:

“Для забезпечення захисту суверенітету, територіальної цілісності та конституційного ладу в Україні, встановлюється загальний військовий обов’язок, складовою якого є проходження військової підготовки усіма дієздатними громадянами України незалежно від статі, політичних, релігійних та інших переконань.

Порядок проходження та обсяги військової підготовки регулюються відповідним законом, у якому можуть бути передбачені окремі вимоги для співробітників правоохоронних органів, суддів та державних службовців, а також кандидатів на роботу в органах державної влади”;

2) доповнити статтю 22 частиною четвертою такого змісту:

“Звуження обсягу чинних конституційних прав і свобод, чи їхня повна або часткова заборона, окрім випадків введення надзвичайного стану або оголошення стану війни, є узурпацією влади. Кожен має право захищати свої конституційні права та свободи у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність України”;

3) доповнити статтю 27 частиною четвертою такого змісту:

“Кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю для захисту свого життя і здоров’я, житла та власності, життя і здоров’я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність України. Реалізація права на вільне володіння вогнепальною зброєю регулюється відповідним законом та може бути обмеженою лише за рішенням суду щодо окремої особи.”

Більш того, 30 квітня 2014 року народний депутат України сьомого скликання Юрій Сиротюк озвучив цю пропозицію, виступаючи у стінах Верховної Ради України. Але нас не почули…

Чи варто сьогодні нагадувати, що протягом року пройдешнього була порушена територіальна цілісність України, загинули десятки тисяч наших співвітчизників, десятки тисяч були мобілізовані, а десятки тисяч українців самостійно та за власний кошт вивчають військову справу та йдуть добровольцями захищати свою країну?

Питання риторичне, бо життя це не кіно і плівку відмотати назад неможливо.

Натомість постає інше питання – чи засвоїли ми отримані уроки та чи здатні зробити висновки? Яким чином в подальшому ми будемо протидіяти агресору?

Чи варто пояснювати, що наші проблеми тільки розпочалися і на нас очікує ще багато жахливих випробувань?

Так само не бачимо сенсу пояснювати очевидне – захищати власну країну, її територіальну цілісність та конституційний лад нам доведеться власноруч, тобто самостійно, тобто всьому українському народу.

Ми обґрунтовано вважаємо та фахово стверджуємо, що ухвалення запропонованих нами змін до Конституції в комплексі із зареєстрованим, але досі нерозглянутим Проектом закону “Про цивільну зброю і боєприпаси” (№1135-1), дозволить закласти потужний фундамент, на якому ми зможемо побудувати Доктрину зовнішньої та внутрішньої безпеки України.

Саме тому, ми ще раз звертаємось до депутатів Верховної Ради України з вимогою розглянути запропоновані нами зміни до Конституції та Проект закону “Про цивільну зброю і боєприпаси” (№1135-1).

З повагою,

Голова наглядової ради УАВЗ
Георгій Учайкін.

P.S. Просимо вважати це звернення відкритим.

У цій статті: