Новини

Звістки з полів юридичної боротьби

18 Липня 2016

Сьогодні відбулося судове засідання за позовом УАВЗ до Міністерства юстиції України про зобов’язання скасувати державну реєстрацію Наказу МВС № 622. Хоча за наслідками розгляду засідання відклали на 12 вересня, все таки маємо декілька позитивних сигналів.

Так, вдалося відбити основну позицію Мінюсту, на яку вони дуже розраховували, заявивши клопотання про залишення позову без розгляду з посиланням на строки позовної давності. Мовляв, дійсно закон УРСР “Про власність” втратив чинність в 2007 році, а УАВЗ створене в 2009 році, тож могли і повинні були раніше захищати свої права.

Такі закиди юридично нікчемні, бо наш строк позовної давності відліковується від часу нашого звернення до Мінюсту в жовтні 2015 року, а до цього очевидно, що немає жодних строків на звернення до Мінюсту з пропозицією виконати їх пряму функцію.

Найбільшою небезпекою, було те, що суд просто не вникне в суть досить нетипових вимог через шалене навантаження (в 2015 на кожного суддю адмінсуду Києва припадало більше як 1700 справ, а в цьому році ще більше). Проте чіткі питання, які задав головуючий суддя і документи, які ухвалив витребувати від Мінюсту і МВС, дають підстави на стриманий оптимізм щодо результатів. Бо достеменно відомо, що законних дій ні Мінюст, ні МВС не вчиняли і необхідних документів не готували. Власне, через необхідність витребувати документи і пояснення від МВС і Мінюсту і було відкладене судове засідання.

 Судове засідання за позовом УАВЗ до МЮ про скасування державної реєстрації наказу МВС №622

Також сьогодні відбулося судове засідання за позовом до КМУ про визнання протиправною та скасування Постанови № 576 “Про затвердження положення про дозвільну систему”, яка в супереч Конституції регулює суспільні відносини, які повинні регулюватися виключно законом. Представник КМУ не з’явився, тому суд перенесли на 26 вересня.

Додатково, в реєстрі судових рішень став доступним повний текст рішення у вже виграній справі УАВЗ проти МВС про розкриття інформації по Зоряну Шкіряку.

P.S. Всі юридичні документи і їх супровід в судах готуються завдяки фундаторам ініціативи з юридичної боротьби за право на самозахист та права власності на зброю.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»