Новини

МВС затягує суди за позовом УАВЗ

06 Червня 2016

Сьогодні, 6 червня, в окружному адміністративному суді м. Києва слухалося дві справи в межах ініціативи з захисту права власності на зброю та рівного права на самозахист.

Першою слухалася справа за позовом УАВЗ до Мінюсту, МВС та Державної регуляторної служби. Зміст вимог полягає в тому, що державна реєстрація Наказу МВС №622 повинна бути скасована, оскільки втратили чинність законодавчі акти, на підставі яких приймався цей Наказ.

У судовому засіданні нами були подані додаткові пояснення, якими по пунктах розписано, чому Мінюст повинен був скасувати державну реєстрацію Наказу МВС № 622. Мінюст болісно реагує, коли його примушують працювати, а не займатися багатомісячним беззмістовним листуванням, проте представника до суду відправили.

Натомість МВС тягне час, бо подало клопотання перенести суд, оскільки в них немає юристів (!), щоб вчасно підготувати заперечення на позов. Справу перенесли на 18 липня.

Другою слухалася справа за позов Георгія Учайкіна до КМУ про визнання незаконними нових ліцензійних умов в частині, що вимагає наявність дозволу на придбання (т.з. “зєльонки”) для огляду зброї в магазині. Саме такий радянський рудимент залишився в нових ліцензійний умовах на торгівлю зброєю під новий закон про ліцензування.

Справу почали слухати, але оскільки згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства саме КМУ повинен довести, що оскаржувана постанова відповідає нормам закону, а таких доводів і заперечень не надійшло, то суд оголосив перерву і зобов’язав КМУ надати заперечення на позов.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»