Новини

Подано звернення до Міністерства юстиції України щодо скасування Наказу МВС № 622

05 Жовтня 2015

Як ми раніше зазначали, в Україні відсутній закон, яким би обмежувався цивільний обіг зброї або встановлювався спеціальний порядок її придбання на підставі дозволів.

Отже, згідно ст. 178 Цивільного кодексу об’єкти цивільних прав можуть вільно відчужуватися або переходити від однієї особи до іншої в порядку правонаступництва чи спадкування або іншим чином, якщо вони не вилучені з цивільного обороту, або не обмежені в обороті, або не є невід’ємними від фізичної чи юридичної особи.

Така недбалість на державному рівні і затягування з прийняття необхідних законів створює небезпечну ситуацію для цілого суспільства. Бо громадяни можуть масово почати керуватися принципом, відомим ще з Римського права: “Все, що не заборонено законом – дозволено”.

Разом з цим, існує ціла галузь дозвільної системи, яка в неконституційний та незаконний спосіб визначає правовий режим власності на зброю, як об’єкт цивільного права. Діяльність такої галузі ґрунтується на інструкції МВС, затвердженої наказом № 622 від 21.08.1998 року.

Після прийняття Конституції, Цивільного кодексу та визнання таким, що втратив чинність закону УРСР “Про власність”, МВС відповідно до п. 16 Постанови КМУ № 731 від 28.12.1992 року “Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади”, повинно було у місячний строк привести свою інструкцію у відповідність до цих законів або визнати її такою, що втратила чинність.

Проте жодних дій, як до прийняття необхідних законів так і до приведення підзаконних актів у відповідність до Конституції та законів, вчинено не було. Комусь в державному апараті було вигідно заморозити цю неврегульовану ситуацію, мати монопольне, але незаконне право на видачу нагородної зброї та ліцензій на торгівлю зброєю, тим самим, заклавши справжню міну під правовий порядок в Україні.

Законність, в розумінні суспільного порядку, ґрунтується на чотирьох основних принципах: єдність норм, верховенство права, контроль та невідворотність покарання. Порушення хоч одного з них веде до беззаконня, а відтак до відсутності суспільної злагоди.

Ми зробили наступний крок щодо відновлення правового порядку в цій галузі, подавши пропозицію Міністерству юстиції України щодо скасування державної реєстрації Наказу МВС № 622 від 21.08.1998 року.

Згідно Закону “Про звернення громадян” Мін’юст зобов’язаний розглянути цю пропозицію протягом місяця та прийняти рішення. Дуже сподіваємося, що народні депутати “витягнуть голови з піску” і за цей час приймуть закон “Про цивільну зброю та боєприпаси” та покладуть край законодавчій анархії в цій галузі.

Звернення щодо скасування державної реєстрації Наказу МВС № 622.
Звернення щодо скасування державної реєстрації Наказу МВС № 622. стор. 1
Звернення щодо скасування державної реєстрації Наказу МВС № 622.
Звернення щодо скасування державної реєстрації Наказу МВС № 622. стор. 2
Звернення щодо скасування державної реєстрації Наказу МВС № 622.
Звернення щодо скасування державної реєстрації Наказу МВС № 622. стор. 3
Докази реєстрації в Мінюсту.
Підтвердження реєстрації в Мінюсті.

Текстову версію “Звернення щодо скасування державної реєстрації Наказу МВС № 622” можна скачати тут.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»