Новини

Результати онлайн-опитування жінок – жертв сексуального насилля. #ЯНеБоюсьСказати

29 Серпня 2016

Дослідницький центр SPHERA, на замовлення Української асоціації власників зброї, провів онлайн-опитування жінок з метою вивчити типові, найбільш розповсюджені нині, прояви сексуального насилля щодо них в українському суспільстві.

Беручи до уваги специфічність і, у великій кількості випадків, травматичність переживань, досвідів, щодо яких ставляться питання, було обрано формат онлайн-опитування. Завдяки цьому, на відміну від традиційних методів опитування, коли дослідник та респондент знаходяться віч-на-віч, жінки могли почуватися більш комфортно та більш чесно і відкрито відповідати на поставлені їм питання.

* * *

Повну версію результатів онлайн-опитування ви можете завантажити за цим посиланням

* * *

Загалом в опитуванні взяли участь 1200 жінок. Опитування тривало з 14 липня по 15 серпня.

У трійку основних проявив сексуального насилля щодо жінок в Україні потрапили небажані сексуальні дотики, небажанні загравання чи зауваження та, що цікаво, ексгібіціонізм.

Онлайн-опитування жінок

Найбільше респондентки стикалися із проявами сексуального насилля щодо них на вулиці та у громадському транспорті. Дещо в меншій мірі – у себе вдома.

Онлайн-опитування жінок

На питання, що могло б відвернути або попередити прояви сексуального насилля, більшість жінок відповіло, що виховання толерантності за школи, прийняття більш жорсткого законодавства щодо сексуального насилля та законодавче розширення меж самозахисту (зокрема за допомогою зброї).

Онлайн-опитування жінок

Стати членом УАВЗ