Публікації

Оскаржено “нові” ліцензійні умови на торгівлю зброєю, які вимагають дозвіл на придбання

18 Березня 2016

Друзі, пам’ятаєте, УАВЗ вів переписку з КМУ по нових ліцензійних умовах на торгівлю зброєю? Ми вимагали, щоб КМУ  не “ліцензував” покупців зброї.

Очевидно, наші скарги і заяви просто були проігноровані. КМУ прийняв Постанову №1000 від 02.12.15 і, як в старих ліцензійний умовах, разом з продавцем держава вирішила ліцензувати покупця (нас з вами).

Ми ж наполягаємо, що ліцензування продавців зброї не може стосуватися покупців і обмеження їх прав. На нашу думку, Постанова КМУ суперечить декільком статтям Конституції, Цивільному Кодексу України, ЗУ “Про ліцензування видів господарської діяльності”, ЗУ “Про захист прав споживачів”, ЗУ “Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності”. Позов одним файлом можна переглянути тут.

Сторінка 1 позову з відміткою суду

Сторінка 1 позову з відміткою суду

Розуміємо, що справа швидко вирішена на буде, бо окружний адміністративний суд завалений формальними позовами міліціонерів, які не пройшли атестацію, при чому, через порушення нинішнього керівництва МВС. Проте мусимо рухатися далі. На черзі оскарження Положення Про дозвільну систему від 12.10.1992 року і сумнозвісного Наказу МВС № 622.

P.S. Додатково за останній час зробили:

1) По справі “Ціна нагороди” поцікавилися, що ж такого видатного  Яценюк, як громадянин України (поза своїми прямими службовими обов’язками), зробив для оборони України, щоб отримати TommyGun. Відправили запит, отримали відповідь: нічого не зробив, лише числиться цілим “капітаном”. Чекаємо на реакцію Полторака на численні звернення до нього по нагородах.

2) По дуже важливій справі проти ВРУ про скасування совкової постанови “Про право власності на окремі види майна” призначено склад суду. З метою виключення упередженості суддів, можливо комусь відомі ці особи (цікавить, чи були раніше працівниками МВС або чи мають нагородну зброю?).

Отже, головуюча – Черпіцька Л.Т., судді – Конюшко К.В., Цуркан М.І., Гончар Л.Я., Розваляєва Т.С.

P.P.S. Всі юридичні документи готуються за кошти фундаторів ініціативи з юридичної боротьби за право на самозахист та права власності на зброю. Доречі, за два останні місяці в межах цієї ініціативи додатково надійшло 12735 грн. від 24 фундаторів, з них один платіж на 5 тис. грн.

Дякуємо за підтримку! Працюємо далі.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»