Новини

УАВЗ вимагає від Генпрокурора притягнути до відповідальності чернігівських суддів

04 Травня 2017

3 травня 2017 року Українська асоціація власників зброї подала до Генеральної прокуратури України заяву про вчинення злочину трьома суддями Апеляційного суду Чернигівської області, які вирішили, що зброяра Дубровського треба судити без закону в суді першої інстанції.

Колегія суддів вирішила керуватися не верховенством права, а “совковою” традицією та політичною доцільністю.

На відверту брехню та свавілля УАВЗ не могла не відреагувати. Сторона захисту з посиланням на практику Європейського суду з прав людини та шляхом надання наукового висновку доктора юридичних наук довела до відома колегії суддів, що на цей час в Україні відсутній закон, норми якого міг би порушити Дубровський. А відтак, ні обвинувачувати, ні судити його немає права. Натомість, судді прийняли завідома неправосудне рішення, яким допустили можливість притягнення Дубровського до кримінальної відповідальності без порушення ним закону.

1 УАВЗ заява ГПУ
1 УАВЗ заява ГПУ
2 УАВЗ заява ГПУ
2 УАВЗ заява ГПУ
3 УАВЗ заява ГПУ
3 УАВЗ заява ГПУ

Крім цього, колегія суддів вчинила грубий дисциплінарний проступок, взагалі не вказавши мотивів відхилення кожного з численних аргументів сторони захисту. З цього приводу також буде подана скарга до Вищої Ради Правосуддя.

Нагадаємо, що 26 грудня 2016 року Ніжинський міськрайонний суд прийняв революційне для України, але закономірне для цивілізованого світу рішення, яким повернув прокурору обвинувальний акт щодо зброяра Дениса Дубровського, в якому не було посилання на закон, який визначає дозвільний порядок обігу зброї.

Після неправосудного рішення апеляційної інстанції  Ніжинському суду доведеться розглядати справу Дубровського по суті.

Як бачимо, в боротьбі за рівне право на збройний захист спільноту УАВЗ не оминула участь в очищенні судової влади від осіб, котрі не можуть, або не здатні, вершити справедливий суд. “Фронт розширився, боротьба триває”.

Дякуємо за підтримку.

Автор: Микола Ореховський
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»