Новини

Судове засідання за позовом УАВЗ до Мінюсту

26 Квітня 2016

Друзі, сьогодні відбулося попереднє засідання за позовом УАВЗ до Мінюсту із залученням МВС та Державної регуляторної служби. Хоча позов і не вирішальний з точки зору загальної стратегії, але важливий для встановлення обставин, що будуть мати значення для інших проваджень.

Отже, справа стосується історії, яка почалася півроку тому: ми вимагали в Мінюсту скасувати державну реєстрацію старого наказу МВС і Держпідприємництва про ліцензійні умови на торгівлю зброєю. Бо закон, на підставі якого прийнятий цей наказ, на момент звернення УАВЗ, вже три місяці як втратив чинність.

Це перший позов, який ми подали в межах нашої ініціативи з юридичної боротьби за право на збройний захист. Ось отримали заперечення від Мінюсту: виявляється вони не проявляли бездіяльність, бо мінімум 4 (чотири!!!) рази зверталися до МВС про скасування наказу.

Заперечення МЮ на позов УАВЗ
Звернення Мінюсту до МВС – як горохом об стіну

І (о чудо!) за місяць, як отримали наш позов, нарешті скасували той наказ. Тому позов доведеться уточнити, бо одна з вимог задоволена.

Попри те, що Мінюст має повноваження скасовувати державну реєстрацію наказу, якщо орган влади не привів його у відповідність до закону, Мінюст чомусь допускає порушення верховенства права в нормотворчій діяльності органів влади. Таким чином виникає ситуація, коли закон втратив чинність, а його підзаконний акт формально чинний роками. А наші громадяни повинні двічі плати (як податки і як добровільні внески на громадську юридичну боротьбу), щоб держава забезпечувала правопорядок і верховенство права, зокрема.

P.S. Наступне засідання призначене на 20 липня 2016 року, на 15.30 (зал № 32).

P.p.s. Підготовка документів та інший юридичний супровід здійснюється завдяки фундаторам ініціативи з юридичної боротьби за право на збройний захист і право власності на зброю.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»