Новини

Нагородна корупція. УАВЗ подала заяву в НАБУ на керівництво МВС

17 Січня 2017

Ми не могли залишитися осторонь після публікації “Українською Правдою” списків нагороджених МВС осіб, які отримали короткостволи, не маючи жодного відношення до нагородного відомства.

Більше того, за деякими наказами МВС таке нагородження здійснювалося за грошову компенсацію(!). Хоча передачу речей за компенсацію їхньої вартості інакше як торгівля назвати важко.

Корупція – це використання службового становища з метою отримання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб.

Відповідно до ст. 1 ЗУ  “Про запобігання корупції”, неправомірно вигодою є грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.

При чому, якщо вартість такої вигоди сягає 61 тис. грн., то це кримінальна корупція, якщо менше – адміністративна.

Цікаво і те, що посадовці, отримуючи таку нагороду, отримують її саме як неправомірну вигоду, бо законних підстав отримати дисциплінарне заохочення у вигляді цінних речей від керівника іншого відомства закон не передбачає.

Типовий наказ про нагородження МВС
Типовий наказ про нагородження МВС

Як бачимо, всі накази МВС про нагородження осіб, які не мають відношення до МВС і на яких не поширюється дія ні Дисциплінарного статуту ОВС, ні Дисциплінарного статуту ЗСУ, видаються з поміткою “по особовому складу”.

Для непосадових осіб, які отримали відомчу зброю (журналісти, волонтери, підприємці тощо) особливих адміністративних чи кримінальних наслідків немає, просто таку зброю не можна застосовувати, бо не має закону, який би це регулював.

Заява в НАБУ від УАВЗ
Заява в НАБУ від УАВЗ стор. 1
Заява в НАБУ від УАВЗ
Заява в НАБУ від УАВЗ стор. 2
Заява в НАБУ від УАВЗ
Заява в НАБУ від УАВЗ стор. 3
Заява в НАБУ від УАВЗ
Заява в НАБУ від УАВЗ стор. 4

Як обґрунтовано в заяві, правових підстав передавати відомчу зброю особам, які не мають відношення до МВС і на яких не поширюється дія дисциплінарних статутів, у керівництва МВС не було і не має. При цьому, як вбачається з оприлюднених списків, зброї було видано на мільйони гривень.

Хоча в цьому випадку корупція не про гроші, а про “мєрзость”. Цікаво, що крім Авакова зброю роздавали і Паскал, і Чеботар.

Сподіваємось, що НАБУ відреагує на заяву УАВЗ у порядку ст. 214 КПК України, про що ми будемо знати до кінця тижня.

P.s. Дякуємо однодумцям за підтримку юридичної боротьби за рівне право на збройний захист.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»