Публікації

Міністерство внутрішніх справ узурпувало зброярську галузь в Україні

23 Січня 2018

Виявили, що МВС немає повноважень встановлювати порядок виготовлення, придбання, зберігання, збуту чи користування зброєю і боєприпасами.

І ось наші аргументи, що Міністерство внутрішніх справ фактично узурпувало владу в зброярському питанні.

1. Згідно ЗУ «Про Центральні органи виконавчої влади» (ЦОВВ) повноваження міністерств встановлюються Конституцією та законами або указами Президента чи Постановами ВРУ/КМУ, якщо такі акти посилаються на конкретні закони. Міністерства діють на підставі положення.

2. Згідно ЗУ «Про адміністративні послуги» виключно законом встановлюється суб’єкт надання адміністративних послуг, платність таких послуг та перелік документів для отримання певної послуги (наприклад дозволу на зброю).

3. Згідно ст. 92 Конституції виключно законом встановлюється правовий режим власності та гарантії підприємництва.

Жодний ЗАКОН не наділяє повноваженнями МВС встановлювати порядок виготовлення, придбання, зберігання, збуту чи користування зброєю або встановлювати порядок видачі дозволів як виду адміністративної послуги держави. Більше тут.

Тож, кожен раз коли якісь народні депутати в питанні зброї кивають в бік МВС, мовляв це їх компетенція треба чекати від них висновку, забудьте. НЕМАЄ В МВС ТАКОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ. Вони її втратили разом із ЗУ «Про міліцію», а ЗУ «Про національну поліцію» таких повноважень їм не дає.

Немає відповідних повноважень в жодному з двох одночасно чинних (!!!) Положень про МВС.

Більше того МВС саме підтверджує, що немає повноважень в питанні зброї.

АЛЕ, НЕ МАЮЧИ ПОВНОВАЖЕНЬ,

МВС продовжує визначати порядок виготовлення, зберігання, перевезення та збуту зброї і боєприпасів, зокрема, вносячи зміни в однойменну інструкцію 622 «Про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної…»

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»