22 депутати Ради вирішили сформувати міжфракційне об’єднання “За зброю самозахисту”
17 Лютого 2021Про це повідомив співголова об’єднання, депутат Андрій Шараськін (фракція “Голос”) на прес-конференції в прес-центрі Українських Новин.
“У наше міжфракційне об’єднання увійшли представники абсолютно різних політичних партій і безпартійні, а саме від: “Слуги народу”, “Європейської солідарності “, “Батьківщини”, “Голосу ” і “За майбутнє”. Зараз це 22 народних депутати, але до об’єднання можна приєднуватися”, – розповів він.
Документи на реєстрацію міжфракційного об’єднання були у вівторок, 16 лютого, передані на підпис голові парламенту Дмитру Разумкову.
Інший співголова цього об’єднання Мар’ян Заблоцький (фракція “Слуга народу”) повідомив, що про його створення в Раді буде офіційно оголошено 18 лютого.
“Ми організовуємо міжфракційне депутатське об’єднання, спрямоване на те, щоб відстоювати з активною громадськістю права громадян на зброю. У обороті у нас більше 1 мільйона 200 тисяч одиниць зброї, про який ми знаємо, але кількість якого з часу бойових дій на сході і російської агресії, напевно, набагато більше, а ніякого закону про зброю у нас так і немає”, – зазначив він.
Об’єднання підтримує альтернативний законопроект № 4335-1 “Про цивільну зброю і боєприпаси”, розроблений представниками збройних спільнот і зареєстрований Шараськіним.
“Законопроект, який називають провладним, але який насправді є лобістським, де лобістом виступає Міністерство внутрішніх справ, не вартий уваги. Ми дуже просимо не підтримувати ні за яких обставин основний законопроект”, – сказав голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін .
Керуючий партнер компанії PGR Consulting Group LLC Руслан Рохов повідомив, що “Україна – єдина країна Європи, яка не має закону про зброю”.
За його словами, Українська асоціація власників зброї зібрала кошти на незалежне соціологічне дослідження, результати якого продемонстрували підтримку прийняття такого закону 61% українців. Крім цього, згідно цього дослідження 65% громадян вважають себе досить відповідальними, щоб володіти короткоствольною нарізною зброєю.
Така велика кількість законослухняних громадян, які готові до відповідального володіння короткоствольною зброєю, мотивувала до створення першого в Україні Комітету політичного впливу громадян на публічну політику, які в США називаються Political action committee. Нова для України громадянська освіта покликана стати ефективним інструментом впливу громадян на владу. Назва у нього – “За зброю самозахисту!” Саме це утворення, разом з МФО, буде боротися за право на самозахист, в тому числі з короткоствольною нарізною зброєю.
Нагадуємо, голова комітету Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський (“Слуга народу”) прогнозує направлення законопроекту № 4335 про легалізацію громадянської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї на повторне перше читання.
У той час як учасники прес-конференції переконують народних депутатів не голосувати за відправку законопроекту 4335 на повторне перше читання, наполягаючи на тому, що саме 4335-1 повинен бути взятий за основу для доопрацювання.