Новини

Луцька міська рада підтримала законопроект “Про цивільну зброю і боєприпаси”

28 Травня 2015

Луцькі депутати пропонують законодавчо врегулювати обіг вогнепальної зброї в Україні шляхом прийняття закону «Про цивільну зброю і боєприпаси».

Рішення про направлення відповідного звернення до Президента України Петра Порошенка, Голови ВР України Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка депутати міської ради прийняли сьогодні, 28 травня.

Подібні рішення раніше винесли у ЧеркаськійЛьвівській та Київській міських радах. Закон пропонує дещо «спростити» умови отримання вогнепальної зброї з одночасним посиленням відповідальності за її володіння.

«Незважаючи на велику кількість зброї в обігу питання неврегульоване… Чинні закони фактично дублюють норми радянського законодавства», – зазначив депутат Віктор Ящук.

Значною проблемою є відсутність єдиної класифікації зброї, недостатню відповідальність за незаконне володіння зброєю, нема єдиної класифікації.

За словами депутата, брак правової бази не дозволяє громадянам ефективно реалізувати право на захист. Прийняття закону посилить відповідальність за перебування зброї у нелегальному обігу. Також в законі описано правила використання, обліку та використання вогнепальної зброї.